Тарілки Royal Vienna - це антикварні декоративні вироби з порцеляни із зображенням різних портретів чи історичних сюжетів. Дуже часто їх називають «кабінетними тарілками», оскільки подібний посуд призначався виключно для декору приміщень і не мав нічого спільного з їдою. Такі тарілки зазвичай мають широкі оправи, багато прикрашені золотом, виконані у квітковому або листяному дизайні.

 

Термін «Royal Vienna» відноситься не до конкретного виробника, а до стилю розпису та декорування виробів з порцеляни, який був популярний у пізній вікторіанський період, починаючи з епохи ар-деко - приблизно наприкінці 1800-1920-х років. Предмети, що включали меморіальні дошки, декоративні тарілки, вази та предмети сервірування, майже завжди були копіями класичних масляних портретів. Багато виробників було згруповано під загальним заголовком "Royal Vienna".

 

Більшість творів Royal Vienna не підписані художниками, проте це не робить їх менш якісними чи менш цінними, ніж підписані. Однією з найвідоміших підписів на товарах Royal Vienna був підпис Вагнера. Її наявність визначала причетність не лише самого художника, а й усієї його родини, яка працювала на кількох німецьких виробників. Твори Вагнера зазвичай знаходяться на вершині якості в цьому жанрі.

 

 

 

Портрет "Троянда", підписаний Вагнером. Діаметр 9,5 дюймів, позолочений обідок прикрашений кількома скляними дорогоцінним камінням та позолоченими елементами.

 

Ця тарілка називається "Lauretta". Вона має підпис Вагнера на передній панелі, а також Ovington Bros. Co.» на звороті. Розмір трохи менше ніж 9,5 дюймів. Марк Ovington Brothers допомагає дізнатися дату створення цієї тарілки. Ovington Brothers - це елітний нью-йоркський магазин, який торгував імпортною порцеляною та кришталем. Магазин відкрився наприкінці 1800-х років, але в 1920 році вони змінили назву на «Ovington's», тому ця тарілка була створена до 1920-х років.

 

 

Чарівна портретна тарілка під назвою Ліссетт. Має підпис Вагнера, діаметр – 9,5 дюймів. Подібну композицію з іншою дівчиною можна побачити на тарілці під назвою «На добраніч».

 

Ця незвичайна овальна тарілка нагадує тацю. Підписано Вагнером на передній частині. Має дорогоцінні зелені акценти вздовж оправи. Розмір складає 12 x 7,5.

 

Найпоширенішою помилкою є те, що справжність творів Royal Vienna визначається наявністю так званого знака вулика. Насправді це зовсім не вулик, а скоріше перевернутий малюнок щита, розташований у центрі герба королівської родини Габсбургів у 18 столітті. З 1718 по 1864 рік ця королівська сім'я підтримувала Імператорську та Королівську порцелянову мануфактуру, розташовану у Відні, яка виробляла одні з кращих порцелянових виробів.

 

Справжні знаки Royal Vienna

 

Більшість імітацій Віденського фарфорового знака можна визначити по щиту, зображеному нагору ногами, що робить його схожим на вулик. Цей знак часто копіюється азіатськими та іншими виробниками, однак існує ще кілька правил, які допоможуть відрізнити оригінал Royal Vienna від копії.

  • Будь-який знак, який має ідеальну симетрію та форму говорить про те, що твір не справжній.
  • Якщо знак має написи або літери, розташовані у формі вулика - це теж підробка.
  • Букви, слова чи фігури, заховані у надглазурному золоті, є ознаками підробок. Під ним зазвичай приховують оригінальну марку виробника.
  • Товари з підробленими віденськими знаками зазвичай рясно прикрашені міфологічними чи історичними сценами, часто з описом сцени внизу.
  • Якщо знак включає напис "Royal Vienna" - це підробка.


З кожним роком цих творів стає дедалі менше. На сьогодні вартість деяких екземплярів може досягати кількох тисяч доларів.